menu Ergoplus top
Nasze rozwiązania Materiały do montażu Systemy do montażu w murze i poza murem

Taśmy
EPDM

 1. Fasatyl
  (paroszczelny, wewnętrzny)
 2. Fasatan
  (paroprzepuszczalny, zewnętrzny)

Fartuch EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy jest terpolimerem.

Dzięki swojej szerokiej gamie właściwości znalazł zastosowanie w wielu branżach oraz przemysłach. Szczególnie ceniony jest przede wszystkim przy izolacji stolarki okiennej, fasad, dachów oraz tarasów. Dzięki użyciu gumy EPDM, mają gwarancję szczelności hydroizolacji i bezpieczeństwa.

EPDM cechuje się wieloma właściwościami i dobrą odpornością na wiele czynników takich jak:

 • wilgoć
 • napór powietrza
 • działanie ozonu i promieniowania UV
 • starzenie się w warunkach atmosferycznych
 • nie odbarwia się i nie barwi innych materiałów

EPDM FASATAN i FASATYL

Taśmy Fasatan i Fasatyl to elastyczne uszczelnienia przyłączy okien, fasad oraz drzwi. Są łatwe w montażu i maja szeroki zakres zastosowań. Jest to materiał elastyczny i łatwy w obróbce. Obszary trudne montażowo, narożniki czy nierówne podłoża nie stanowią przeszkód do stosowania EPDM.

EPDM Fasatyl
wewnętrzny, paroszczelny

Nie przepuszcza tlenu, azotu, powietrza, wody i pary wodnej. Odporny na gnicie, starzenie, promieniowanie UV i bitum. Charakteryzuje się gładką powierzchnią.

dostępne grubości materiału:
0,8 mm/1,0 mm/1,5 mm
dostępne szerokości materiału: 100 mm-1400 mm

Manszeta EPDM do narożników

Idealne wykończenie uszczelnienia z taśm EPDM w narożnikach, dzięki gotowemu i dopasowanemu kształtownikowi z EPDM. Znacząco ułatwia montaż stolarki okiennej i fasad, oraz skraca jego czas.

EPDM Fasatan
zewnętrzny, paroprzepuszczalny

Niezwykle odporny na czynniki atmosferyczne. Posiada unikalne cechy fizyko-chemiczne przy zachowaniu zdolności do oddychania. Odporny na gnicie, starzenie, promieniowanie UV i bitum. Posiada chropowatą strukturę na powierzchni materiału.

dostępne grubości materiału:
0,6 mm/0,8 mm/1,0 mm/1,5 mm
dostępne szerokości materiału: 100 mm-1700 mm

Gotowe kształtowniki EPDM do uszczelnień

Gotowe uszczelnienia do przepustów rur i kabli pozwalają zachować szczelność również w trakcie montażu instalacji wodno kanalizacyjnych i elektrycznych. Dostępne różne rozmiary i kształty. Realizujemy również indywidualne projekty.

Pamiętaj

Mocując pasy EPDM na pionowej powierzchni zastosuj montaż klejowo-mechaniczny, możesz do tego wykorzystać płaskownik. Montując EPDM dostosuj jego grubość do wysokości kondygnacji.

uszczelnienia-okien-drzwi-i-fasad.jpg cieply-i-pasywny-montaz-scm-scm-passive.jpg